top of page

Розклад богослужінь у нашій парафії:


Оголошення та розклад богослужінь у нашому костелі на XIII-у Неділю Звичайну (2-9 липня 2017 р.):

Неділя - 10.00 год., 12.00 год. та 18.00 год. (Перша неділя місяця: благословіння дітей та вагітних жінок)

Понеділок - 8.00 год. (Свято св. Томи Апостола)

Вівторок - 18.00 год.

Середа - 8.00 год. (благословіння хворих). О 6.00 год. вихід нашого паломництва із Хмільника до Пресвятої Діви Марії Летичівської!

Четвер - 18.00 год.

П`ятниця - 9.00 год. та 18.00 год. (утрення за померлих)

Субота - 18.00 год.

Неділя - 10.00 год., 12.00 год. та 18.00 год.

6 липня ми відзначаємо свято Матері Божої Летичівської і в Летичівському Санктуарії буде цього дня урочиста служба Божа (о 11.00 год.). Хто ще не записався у наше паломництво з Хмільника - просимо швидше записатись, завітавши до нашого костелу! Із собою в паломництво прохання взяти: зручне взуття, щось від сонця і дощу, кружку, миску і ложку. Із Летичева повертатимемось автобусом.

Мати Летичівська з далекого Поділля

З церкви, яку збудували лицарі…

Безпритульна Вигнанко...

молися за нас.

(Польський поет священик Ян Твардовський)

Так змальовує ікону Матері Божої Летичівської польський відомий поет і священик Ян Твардовський. Її історія настільки велична і настільки трагічна, як насправді життя Богородиці. Тому, в день Урочистості, присвяченій Летичівській Богородиці - пропонуємо ознайомитися з походженням та "біографією" чудотворної ікони.

Летичівська Богородиця являється великою Покровителькою Поділля та Волині. Щороку на свій спомин (6 липня) вона збирає декілька тисяч вірних, які приїжджають на це велике свято з Кам’янець-Подільської дієцезії і не тільки. Історія цієї чудотворної ікони є дуже цікавою. Ікона Летичівської Богородиці (Королева Поділля та Волині) — одна з найкращих копій ікони Salus Populi Romani («Salus Populi Romani» («Спасіння римського народу») — енкаустична ікона Богородиці, що зберігається в римській базиліці Санта-Марія-Маджоре. Ікона особливо шанується городянами та є головним богородичним образом Рима. 1954 року ікона була коронована папою Пієм XII.Легенда приписує авторство ікони апостолу Луці). Дата виконання копії ікони Летичівської Богородиці остаточно не визначена, але все вказує на початок XVI століття. Автор, який майстерно написав її олійними фарбами, залишається невідомим. Ікона написана на полотні, яке натягнуто на дошку розміром 128,5 см на 92 см.

У 1606 році домініканські монахи, які раніше з'явилися в Летичеві у кінці XIV століття, принесли з Ватикану у місто ікону Пресвятої Діви Марії Богородиці. Ікона подарована папою Климентом VII і була копією ікони з Базиліки Святого Петра в Ватикані. Ікона була привезена у Летичів отцями-домініканцями. Майже одразу чудодійну силу ікони «побачив» сам летичівський та кам'янецький староста Ян Потоцький під час захисту від татарської навали. Не минуло й року, як про святий образ заговорили у всьому краї.

В тому ж році за брамою замку почалося будівництво домініканського монастиря. 1648–1654 роки — час повстання під проводом Богдана Хмельницького. Місто було атаковане багато разів і спалене. Домініканці встигли перенести ікону до Львова. Місто, як і усе Поділля, було захоплене турками у 1672 році. У 1682 році військо польського короля Яна Собеського відбило Летичів.

У 1722 році ікону повернено до монастиря. У 1778 році папа Пій VI видав декрет про визнання ікони чудотворною. 4 жовтня 1778 року Станіслав Раймунд Єзерський провів обряд коронації ікони Летичівської Богородиці.[1] З того часу Летичівська ікона на довгі роки стала оберегом для віруючих Поділля. Аби врятувати чудотворну ікону від рук більшовиків, 1920 року її вивезли до Польщі. Нині ікона Матері Божої Летичівської знаходиться у Любліні, й подоляни мріють про повернення святині у відроджений Летичівський монастир.

Глава римо-католицької церкви Папа Іоан Павло ІІ оголосив 6 липня Днем святої Матері Божої Летичівської.

Розклад богослужінь на доїздних парафіях:

2 липня:

Жданівка - 9.00 год.

Скаржинці - 10.30 год.

Держанівка - 12.00 год.

Уланів - 15.00 год.

7 липня:

Куманівці - 10.00 год.

Соколова - 11.30 год.

9 липня:

Жданівка - 9.00 год.

Скаржинці - 10.30 год.

Держанівка - 12.00 год.

Нагадуємо, що прибирання у нашому костелі відбувається щоп`ятниці о 16.00 год.! Усі бажаючі можуть приєднатись до прибирання аби наш костел виглядав якнайкраще! :)

Вибрані дописи
Нові дописи
Архів
Пошук по тегам
Ми в соцмережах
  • RSS Social Icon
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Social Icon

© 2017-2023 «Kostel-Khmilnyk». Сайт створено на Wix.com Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв дозволяється за умови посилання на «Kostel-Khmilnyk» (для iнтернет-видань гiперпосилання).

Підпишіться, щоб отримати розклад богослужінь у нашій парафії!

Будьте в курсі наших новин!

canticus-rkc.org.ua.jpg
УКУ.png
clarastudio.jpg

Ми у соцмережах:

  • RSS Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page