top of page

Розклад богослужінь у нашій парафії:

Оголошення та розклад богослужінь у нашому костелі на XXX-у Неділю Звичайну (29 жовтня-5 листопада 2017 р.):

Неділя - 10.00 год., 12.00 год. та 18.00 год.

Понеділок - 8.00 год. Вівторок - 18.00 год. Середа - 11.00 год. та 18.00 год. (Урочистість Всіх Святих) - обов'язок бути присутнім на Святій Євхаристії. Четвер - 18.00 год. Спомин усіх померлих вірних (день задушний)

П`ятниця - 9.00 год. (утрення за померлих) та 18.00 год. (Перша П'ятниця: о 17.30 перед вечірнім богослужінням - Хресна дорога!)

Субота - 18.00 год. (Перша Субота: о 17.00 перед вечірнім богослужінням виставлення Пресвятих дарів та Розарій в честь Фатімської Діви Марії) Неділя - 10.00 год., 12.00 год. та 18.00 год. (Перша Неділя - благословіння дітей та матерів очікуючих потомства).

Усі помирають, та не всі одразу йдуть до Неба. Щоб увійти в дім, де збирають гостей на святкування, – той, хто заходить з вулиці, де дощ, грязюка, мокрий сніг, або вічно невідремонтовані дороги і баюри, в які потемки вляпуєшся, бо світла також катма… Той, хто входить у святковий дім, добре витирає ноги. Отож чимало тих, хто вже стоїть при дверях Отчого Дому, ще очищуються, аби увійти в нього.

Хто жив із Богом, нехай навіть і недосконало, той не буде засуджений за свої слабкості й помилки, бо Бог милосердний, і кожен може уповати на Його Милосердя. А хто був із Ним, пробував жити як слід, слухав Слово і був у Церкві Христовій, той «уже очищений» (пор. Йн 13, 10), і їм потрібно тільки ноги привести в порядок…

Догмат про існування чистилища є одним із догматів католицької віри. Сформулювала його Церква на Ліонському Соборі 1274 року. Тридентський Собор (1545-1563) не тільки підтвердив істинність католицького вчення про чистилище, а й зробив це осібним декретом. Саме цим документом закріплено дві істини віри щодо чистилища: його існування як посмертної кари та нашої можливості допомагати душам у чистилищі через молитви та жертви, скорочуючи термін їхнього очищення.

Відзначенням спомину всіх померлих вірних ми зобов’язані бенедиктинцям. Під кінець першого тисячоліття нашої ери в абатстві Клюні, славетному й відомому, був абатом св.Одилон. Він був четвертим за чергою настоятелем, тобто абатство було досить молоде, духовно гаряче, а також впливове для тодішнього європейського християнства. Отож 998 року, готуючись до межі тисячоліть, св.Одилон – який подібно до багатьох людей того часу сприймав межу тисячоліть як духовно значущий момент і нагадування про «кінець часів», – запровадив день молитви за померлих. На день цього літургійного спомину він визначив наступний після урочистості Всіх Святих. Із Клюні ця практика швидко поширилася іншими бенедиктинськими монастирями. А що бенедиктинці у ті часи були головними євангелізаторами Європи, то висновок однозначний. Інші ордени переймали таку славну бенедиктинську практику, єпископи по тих дієцезіях, де бенедиктинців не було, запроваджували її по парафіях. До ХІІІ ст. вся Західна Церква вже знала звичай молитви за душі померлих.

Починаючи з XIV ст. поширився звичай влаштовувати цього дня процесії на цвинтар, до чотирьох вівтарів. П’яте молитовне стояння відбувалося вже в храмі, після того як процесія поверталася з цвинтаря. При стаціях відмовляють молитви за померлих і співають жалобні пісні.

Подальший розвиток побожності, пов’язаної зі спомином усіх померлих вірних, також належить бенедиктинцям. А саме: 1915 року папа Бенедикт XV, вислухавши прохання абата-примаса бенедиктинців, уділив дозволу кожному священикові служити три Святі Меси у день цього спомину. Першою інтенцією (молитовним наміром) Мес цього дня буде та, в якій вірні проситимуть душпастиря молитися, другою – за померлих, і третьою – Євхаристія в наміреннях Святішого Отця.

Ну а крім цього, за побожне відвідання цвинтаря у дні від 1 по 8 листопада і одночасну молитву за померлих можна отримати повний відпуст.

Запрошуємо всіх бажаючих з 1 по 8 листопада молитися новенну за душі в чистилищі.

2 листопада – день поминання всіх померлих. У цей і найближчі дні – з 1 по 8 листопада – Церква дає нам можливість отримати для померлих повний відпуст, тобто відпущення кари за гріхи для душ в чистилищі.

Вірні, які від 1 по 8 листопада побожно відвідають цвинтар і помоляться за померлих - отримають повний відпуст за звичайних умов. Який може бути пожертвуваний виключно за 1 померлого! Вірні, які від полудня 1 листопада до півночі 2 листопада відвідають храм або каплицю - за звичайних умов отримають повний відпуст: помолитися Отче наш і Вірую. Крім цього, треба виконати ще три умови:

– Cв. Cповідь (незадовго до того або після);

– Cв. Причастя (найкраще того самого дня);

– молитва в наміренні Святішого Отця (Отче наш..., Богородице Діво..., Слава Отцю). Oкрім того, треба бути внутрішньо вільним від будь- якої припутаності до гріха. Це – найбільш суттєва умова, що передбачає не лише зобов’язання приступити до таїнства сповіді, якщо совість обтяжена гріхом, але і справжню і постійну потребу душі бути вільною від всякого гріха.

Можна подавати на Спільну Службу за померлих, яка буде відправлятись 30 днів протягом листопада і розпочнеться з 1 листопада.

У п'ятницю о 17.00 год. катехеза для дорослих. В рамках цієї катехези проводиться підготовка до Миропомазання для тих, хто не був раніше до Миропомазання.

Щиро вдячні Руху Світло Життя - Домашній Церкві за прибирання у костелі та просимо про прибирання у листопаді Кола Живого Розарію!

Розклад богослужінь на доїздних парафіях

1 листопада (Урочистість Всіх Святих):

Жданівка - 9.00 год. (проводи на цвинтарі)

Скаржинці - 10.30 год. (проводи на цвинтарі)

Торчин - 12.00 год. (проводи на цвинтарі)

5 листопада (ХХХІ Неділя Звичайна):

Жданівка - 9.00 год.

Скаржинці - 10.30 год

Держанівка - 12.00 год. (проводи на цвинтарі)

12 листопада (ХХХІІ Неділя Звичайна):

Уланів - 15.00 год.

Нагадуємо, що прибирання у нашому костелі відбувається щоп`ятниці о 16.00 год.! Усі бажаючі можуть приєднатись до прибирання аби наш костел виглядав якнайкраще! :)

Вибрані дописи
Нові дописи
Архів
Пошук по тегам
Ми в соцмережах
  • RSS Social Icon
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Social Icon
bottom of page