top of page

Щиро запрошуємо до нашого костелу!

До Паломництва у Летичівський Санктуарій залишилось:

  • RSS Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon

Місто Хмільник – одне з найстаріших міст не лише Поділля, а й нашої держави яке розташоване на невеликому острові, що утворюється двома рукавами Південного Бугу. Перша письмова згадка про місто датується 1362 роком. Магдебурзьке право Хмільник отримав в 1448 році. Сьогодні місто розвивається як курорт, основним лікувальним фактором якого є мінеральні радонові води, що за своїм унікальним складом не мають аналогів серед відомих мінеральних вод. Другим за значенням лікувальним фактором курорту Хмільник є лікувальна торф’яна грязь Війтівецького родовища. Завдяки сучасному обладнанню, новітнім методикам, високому професійному рівню медиків ефективність лікування на курорті Хмільник сягає 97%. Саме в цьому старовинному подільському місті і був колись побудований нинішній костел Пресв`ятої Трійці!   

Історія костелу:

 

1603 — на честь святої Трійці в Хмільнику був побудований дерев'яний костел в стилі бароко.

1672–1699 — часи господарювання турків і татар на Поділлі, костел зазнавав руйнувань.

1728 — храм було відбудовано заново в стилі тосканського бароко та переосвячено в честь Івана Хрестителя (Усікновення Голови Івана Хрестителя).

XIX — XX ст. — проводились роботи з реставрації та добудові релігійної святині.

1930-1940-ті роки — костел двічі закривала комуністична влада. На місці, де був головний вівтар, влаштували кузню. У храмі також було зерносховище.

Під час ІІ світової війни костел знову запрацював.

11 листопада 1968 року ксьондз Антоній Хоміцький привіз до міста Хмільника ксьондза Яна Крапана, який працював в цій парафії одинадцять років, він зробив великий вклад у ремонт святині. Раніше костьол був дуже убогий.

1970-ті роки — головний вхід на подвір'я костелу перенесено у зв'язку з розширенням дороги у центрі міста. Тепер вхідна брама знаходиться з іншої сторони.

1974 — костел був відремонтований: на ремонті святині люди працювали вдень і вночі. Крім того ксьондз Антоній Хоміцький привіз з Риги орган і працівників, щоб установити його.

 

На стінах ще до цих пір збереглися розписи початку ХХ століття. Парафію обслуговують дієцезіальні священники, працюють законні сестри Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії.

 

Костел був капітально відремонтований, розширений і переосвячений в 1728 р XIX і XX ст. зроблені прибудови. Архітектура костелу в стилі бароко, в плані - чотирьох-стовпна базиліка. Бічні нефи перекриті хрестовими склепіннями, головний неф - напівциркульними з розпалубками. В оформленні інтер'єру використаний тосканський ордер. На стінах олійний живопис XX ст. 

Храм належить до пам’яток архітектурної спадщини України. Особливістю цього місця є те, що тут зберігаються мощі певних святих.

Парафіяльна діяльність: душпастирство, катехизація, харитативність (допомога потребуючим).

 

  Щиро запрошуємо усіх бажаючих відвідати богослужіння у нашому храмі або зацікавлених поглибити своє духовне життя, отримати поради священника чи сповідь та підготувати своїх дітей до Першого причастя! 

 

bottom of page