top of page

Таїнство Євхаристії

Під час Тайної Вечері Ісус, узявши хліб, віддав хвалу, поламав, дав їм і мовив: «Це - Моє тіло, що за вас віддається. Чиніть це на Мій спомин». Так само чашу по вечері, кажучи: «Ця чаша - Новий Завіт у Моїй крові, що за вас проливається»" (Лк22,19-20).

 

 

 

 Церква навчає нас про Таїнство Євхаристії так: Спаситель наш під час Тайної Вечері, тієї ночі, коли був зраджений, встановив Євхаристійну Жертву Тіла і Крові Своєї, щоб увіковічнити в ній Свою Жертву на хресті до Свого повернення. І тому Він довірив Церкві, Своїй Нареченій, спомин про Свою смерть і Воскресіння.

 

Коли священик промовляє слова Ісуса Христа: «Це є Тіло Моє», «Це є Кров Моя», хліб і вино перетворюються на Тіло і Кров Христа силою Святого Духа, якого він закликає. Коли під час святої Літургії віруючі причащаються, сам Ісус Христос входить у їхні душі, зцілює та освячує їх.

 Після перемінення дарів у кожній часточці хліба й вина перебуває весь Розп’ятий і Воскреслий Спаситель в усій повноті своєї божественної і людської природи. Відвідуючи нашу душу, Христос приносить із собою силу та різноманітні дари, які необхідні нам для духовного життя. 

 

Приготування до святої Меси

Боже, я стою перед Тобою, схвильований і збентежений Твоєю незбагненною любов’ю і величчю. Не досить Тобі було вмерти за мене. Ти ще встановив Пресвяте Таїнство Євхаристії, щоб таким чином цілком віддатися мені й увійти в мою душу. Ти, Господи, став тихим і покірним, аби тільки з’єднатися зі мною. Могутність приходить до слабкості, любов – до грішника, небо – до мізерної земної пилинки. Боже, як же я Тобі за все це дякуватиму? Віддаю Тобі моє серце. Тільки Ти знаєш, наскільки воно здатне до вдячності. Прийми мою любов, хоча вона нестійка, слабка і хистка. Очисти її любов’ю свого Пресвятого Серця, наповни могутністю Христа, оточи сяйвом своїх небесних дарів. Навчи гідно прославляти Тебе моєю молитвою і гідно приймати Тебе в серці. Я знаю, що тільки в Тобі принесуть плід мій біль і моє страждання, мої радості й кожна хвилина життя. Амінь.

 

Молитва перед святим Причастям

Вірую, Господи, і сповідую, що Ти – воістину Христос, Син Бога живого, який прийшов у світ спасти грішників, перший з яких – я. На тайну Твою вечерю, Сину Божий, нині мене, причасника, прийми, бо ворогам Твоїм я тайни не розповім і поцілунку не дам Тобі, як Юда, але як Добрий Розбійник сповідаюся Тобі:

Пом’яни мене, Господи,

коли прийдеш у Царство Твоє.

Пом’яни мене, Владико,

коли прийдеш у Царство Твоє.

Пом’яни мене, Святий,

коли прийдеш у Царство Твоє.

Нехай не на суд і не на осудження мені буде причастя святих Твоїх тайн, Господи, а на зцілення душі й тіла.

Боже, милостивий будь мені грішному.

Боже, очисти мене від гріхів і помилуй мене.

Без числа нагрішив я, Господи, прости мене. Амінь.

*

Віра: О мій Ісусе! Вірую в усе, що явив Ти в одкровенні і чому учить вірити Твоя свята Церква. Особливо вірую в те, що Ти воістину, дійсно і сутнісно, тілом і душею, в божественності й людяності своїй, присутній у Пресвятому Таїнстві вівтаря. Вірую в усе це, бо Ти, о вічна Істино, сам відкрив це нам. Підтримай же мене в істинній вірі!

Надія: О мій Ісусе! Хоч я і не гідний зустрітися з Тобою, моїм Господом Богом, але, покладаючись на нескінченне милосердя Твоє, сподіваюся, що Ти не відкинеш мене від Твого святого столу, але через споживання Пресвятих Тіла і Крові Твоєї залучиш мене до вічного життя. Сподіваюся на це, бо Ти сам, о Боже милосердний і вірний, усе це провістив. Укріпи ж мене в цій надії.

Любов: О мій Ісусе! Люблю Тебе над усе від повноти серця, бо Ти мій Господь і Спаситель, моє найвище благо і моє все. З любові до Тебе люблю також усіх ближніх моїх, як самого себе, бо Ти, о люблячий Спасителю, сам так звелів. О, примнож у мені цю святу любов!

Розкаяння: О мій Ісусе! З чистої любові до Тебе, від повноти серця ненавиджу все те і відрікаюся від усього того, чим я протягом життя мого образив Тебе, о найвище і улюблене благо моє. І хай я краще помру, ніж знову засмучу Тебе.

Прагнення: О мій Ісусе! Як тужить по Тобі душа моя! Прийди ж у моє серце, моя розрадо, моє найвище благо, моє все. Шукай мене і з’єднайся зі мною, щоб я завжди залишався одним цілим із Тобою і щоб Ти ніколи не відкинув мене.

Смирення: О мій Ісусе! Хто я такий, щоби зважитися підійти до Твого святого столу? О мій Боже, я не достойний прийняти у своє грішне серце Тебе, найвищого Господа неба і землі. Але скажи, мій Ісусе, лише слово, і одужає душа моя. Амінь.

 

Молитва св. Амвросія 

О добрий Господи Ісусе Христе, ось я, грішник, не покладаючись на свої заслуги, а довіряючи лише Твоєму милосердю і доброті, з благоговінням і трепетом підходжу до столу Твоєї найсолодшої трапези. Адже моє серце і тіло заплямовані багатьма провинами, я не стеріг пильно моїх думок і язика. Тому, о добрий Боже, велична сило, я, нещасний у своїх бідах, прибігаю до Тебе – джерела милосердя, поспішаю до Тебе, щоби зцілитись, і шукаю Твоєї опіки, і Того, перед ким я неспроможний встояти, якщо буде Суддею, я гаряче прагну мати Спаcителем. Тобі, Господи, я відкриваю свої рани і визнаю Тобі мій сором. Я бачу безліч моїх гріхів та важких провин, і мене огортає страх, але я уповаю на Твоє милосердя, яке не знає меж. Поглянь, Отче, на мене очима свого милосердя; зглянься наді мною, Господи Ісусе Христе, Царю вічності, який є Богом і людиною, який був розп’ятий заради спасіння людей. Вислухай мене, бо уповаю на Тебе: помилуй мене, сповненого гидот і гріхів, аджe джерело Твоєї милості ніколи не висихає. Вітай же, спасенна жертво, принесена за мене та за всіх людей на дереві хреста! Вітай же, о найдорогоцінніша Крoве, що плинеш із ран мого розіп’ятого Господа Ісуса Христа і обмиваєш гріхи всього світу. Зглянься, о Господи, над своїм творінням, яке Ти відкупив своєю Кров’ю. Розкаююся, що згрішив, і прагну виправити те, що я скоїв. Милостивий Отче, віддали від мене всю мою неправедність і гріхи, щоб, очищений душею і тілом, я удостоївся прийняти святая святих. Вчини, щоб ця свята жертва Твого Тіла і Крові, якою я, недостойний, бажаю насититися, стала для мене відпущенням гріхів, досконалим очищенням із провин, розпорошенням злих думок, відновленням добрих почуттів, спасенним джерелом угодних Тобі вчинків і надійним захистом для душі й тіла проти ворожих тенет. Амінь.

 

Молитва св. Томи Аквінського 

Всемогутній вічний Боже, ось я приходжу до таїнства Твого Єдинородного Сина, Господа нашого Ісуса Христа. Я приходжу до нього, як хворий до лікаря життя, як нечистий до джерела милосердя, як сліпий до світла вічної ясності, як убогий і жебрак до Господа неба і землі. Я благаю, щоб Ти у своїй безмежній щедрості вилікував мене від слабкості, обмив мою гидоту, просвітлив сліпоту, вивів зі злиднів, прикрив одягом мою наготу, щоб я міг спожити Хліб ангелів – Царя царів і Господа усіх володарів – з такою пошаною і смиренням, каяттям та побожністю, з такою непорочністю і вірою, з таким благоговінням і трепетом, як цього вимагає моє спасіння. Вчини, прошу, щоб я прийняв не тільки зовнішній знак таїнства Господнього Тіла і Крові, але його істоту та міць. О всемилостивий Боже, дай мені так прийняти Тіло Твого Єдинородного Сина, нашого Господа Ісуса Христа, яке Він отримав від Діви Марії, щоб я міг бути втілений у Його містичне Тіло і зарахований до Його членів. О найулюбленіший Отче, дозволь мені вічно споглядати без заслони лик Твого возлюбленого Сина, якого, укритого, бажаю прийняти під час свого земного паломництва. Котрий з Тобою живе і царює на віки вічні. Амінь.

 

Самозабуття у Пресвятому Таїнстві 

Серце Ісуса в Пресвятому Таїнстві! Ти милостиво ділиш із нами долю земного вигнання. Преклоняюся перед Тобою. Серце Ісуса в Пресвятому Таїнстві, Ти таке самотнє, таке принижене, таке покинуте, таке забуте, таке знехтуване. Люди так часто недооцінюють Тебе, так часто хулять. Ти любиш наші серця і очікуєш на нашу любов. Ти терпляче чекаєш нас, хочеш нас почути. Ти бажаєш, щоб ми молилися Тобі. Ти – джерело нових милостей. Ти мовчиш і все-таки хочеш бесіди з душами. Ти – найкращий захист внутрішнього життя, Ти учиш нас таємниці єднання з Богом. Ти – серце Того, хто спить і все-таки завжди пильнує. Серце Ісуса у Пресвятому Таїнстві, наповнися співчуттям до нас. Амінь.

 

СВЯТА ЛІТУРГІЯ РИМСЬКОГО ОБРЯДУ

Свята Меса, або Євхаристія, – це та ж сама Жертва, яку приніс за нас Ісус Христос у Великий Четвер під час Тайної Вечері та у Велику П’ятницю на хресті. Всі, хто любить Бога, збираються в домі Отця в Ім’я Господа нашого Ісуса Христа, щоб через Нього і з Ним принести жертву Богу Отцю. Наша жертва – це сам Ісус Христос, який стає для нас Хлібом, щоб ми, споживаючи Його, могли прийти до Отця і жити навіки.

 

ВСТУПНІ ОБРЯДИ

Священик підходить до вівтаря і на знак пошани цілує його. В цей час вірні співають пісню.

С. В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. 

У. Амінь.

С. Благодать Господа нашого Ісуса Христа, любов Бога Отця і сопричастя у Святому Духові нехай будуть з усіма вами.

У. І з духом твоїм.

Або:

С. Господь з вами.

У. І з духом твоїм.

Священик може коротко ввести вірних у літургію дня.

Акт покаяння

С. Брати і сестри, визнаймо наші гріхи, щоб ми стали гідними звершення святих тайн.

У. Сповідаюся Господу Богу Всемогутньому і вам, брати й сестри, що безмірно согрішив я думкою, словом, учинком і недбальством: моя провина, моя провина, моя дуже велика провина. Тому благаю Пресвяту завжди Діву Марію, всіх Ангелів та Святих і вас, брати і сестри, молитися за мене до Господа Бога нашого.

Або:

С. Помилуй нас, Господи. 

У. Бо згрішили ми перед Тобою. 

С. Яви нам, Господи, своє милосердя. 

У. І дай нам своє спасіння.

Або:

С. Ти, котрий є дорогою, що веде до Отця: 

Господи, помилуй.

У. Господи, помилуй.

С. Ти, котрий є світлом, що освічує кожну людину: Христе, помилуй.

У. Христе, помилуй.

С. Ти, котрий помер на хресті, щоб нам дати життя: Господи, помилуй. 

У. Господи, помилуй.

Далі священик уділяє розрішення:

Нехай помилує нас Бог Всемогутній * і, відпустивши наші гріхи, * приведе нас до вічного життя.

Вірні відповідають: Амінь.

Далі слідують заклики Господи, помилуй, якщо їх не використано у формулюванні акту покаяння.

С. Господи, помилуй. У. Господи, помилуй.

С. Христе, помилуй. У. Христе, помилуй.

С. Господи, помилуй. У. Господи, помилуй.

Або:

С. Господи, змилуйся над нами.

У. Господи, змилуйся над нами.

С. Христе, змилуйся над нами.

У. Христе, змилуйся над нами.

С. Господи, змилуйся над нами.

У. Господи, змилуйся над нами.

Якщо це передбачено, співається або читається гімн:

У. Слава во вишніх Богу, і на землі мир людям доброї волі. Прославляємо Тебе, благословляємо Тебе, поклоняємось Тобі, величаємо Тебе. Подяку Тобі складаємо, бо велика слава Твоя, Господи Боже, Царю Небесний, Боже Отче Всемогутній, Господи Сину Єдинородний, Ісусе Христе, Господи Боже, Агнче Божий, Сину Отця, що береш гріхи світу, помилуй нас; що береш гріхи світу, прийми благання наші; що сидиш праворуч Отця, помилуй нас. Бо лише Ти – Святий, лише Ти – Господь, лише Ти – Всевишній, Ісусе Христе, зі Святим Духом у славі Бога Отця. Амінь.

Колекта

С. Молімося.

Вірні в кінці молитви відповідають: Амінь.

 

ЛІТУРГІЯ СЛОВА

Лектор читає перше читання, в кінці якого проголошує: Слово Боже.

Всі відповідають: Богу подяка.

Кантор співає або читає псалом, а всі повторюють рефрен.

В неділю і свято лектор читає друге читання.

Далі співається Алілуя або інший спів перед Євангелієм. Перед читанням Євангелія священик мовить: Господь з вами.

Всі відповідають: І з духом твоїм.

С. Читання святого Євангелія від (Матея, Марка, Луки, Йоана).

І чинить хресне знамення на книзі, а також на чолі, устах та грудях.

Вірні відповідають: Слава Тобі, Господи.

Після Євангелія диякон або священик мовить: 

Слово Господнє.

Всі відповідають: Слава Тобі, Христе.

Далі проголошується гомілія, або проповідь, неодмінна в неділі й обов’язкові свята, а в інші дні – бажана.

У. Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, від Отця родженого перед всіма віками. Бога від Бога, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він задля нас, людей, і нашого ради спасіння зійшов із небес (під час наступних слів аж до «став чоловіком…» всі схиляються в поклоні) , і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований. І воскрес у третій день згідно з Писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зі славою судити живих і мертвих, а Його Царству не буде кінця. І в Духа Святого, Господа Животворного, що від Отця і Сина ісходить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків. І в єдину, святу, вселенську й апостольську Церкву. Ісповідую одне Хрещення на відпущення гріхів. Очікую воскресіння мертвих і життя майбутнього віку. Амінь.

Далі мовиться Вселенська молитва.

 

ЄВХАРИСТІЙНА ЛІТУРГІЯ

Приготування дарів

До вівтаря приносять жертовні дари. В неділю та обов’язкове свято збирають пожертвування.

С. Благословенний Ти, Господи, Боже Всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали хліб, який Тобі приносимо, – плід землі й праці рук людських. Нехай він стане для нас хлібом життя.

У. Благословенний Ти, Боже, навіки.

С. Благословенний Ти, Господи, Боже Всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали вино, яке Тобі приносимо, – плід виноградної лози й праці рук людських. Нехай воно стане для нас духовним напоєм.

У. Благословенний Ти, Боже, навіки.

С. Моліться, брати і сестри, щоб моя і ваша жертва стала угодною Богу Отцю Всемогутньому.

У. Нехай Господь прийме жертву з твоїх рук на честь і славу свого Імені, а також для блага нашого і всієї Його святої Церкви.

Потім священик мовить молитву над дарами. Після її закінчення всі відповідають: Амінь.

Євхаристійна молитва

С. Господь з вами.

У. І з духом твоїм. 

С. Угору серця.

У. Підносимо їх до Господа. 

С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. 

У. Достойне це і праведне.

Священик мовить префацію, після якої всі читають або співають:

Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот. Повні небеса і земля слави Твоєї. Осанна во вишніх. Благословенний, хто йде в Ім’я Господнє. Осанна во вишніх.

Далі священик, якщо читає ІІ Євхаристійну молитву, мовить:

Воістину святий Ти, Боже, джерело всякої святості. Тож освяти ці дари росою Твого Духа, щоб вони стали для нас Тілом  і Кров’ю Господа нашого Ісуса Христа.

Він, коли добровільно віддав себе на страждання, взяв хліб і, складаючи Тобі подяку, розламав і дав своїм учням, кажучи:

БЕРІТЬ І ЇЖТЕ З ЦЬОГО ВСІ:

ЦЕ Є ТІЛО МОЄ,

КОТРЕ ЗА ВАС БУДЕ ВИДАНЕ.

Показує людям консекровану гостію. Далі говорить:

Так само після вечері взяв чашу і, знову складаючи Тобі подяку, подав своїм учням, кажучи:

БЕРІТЬ І ПИЙТЕ З НЕЇ ВСІ:

ЦЕ Є ЧАША КРОВІ МОЄЇ

НОВОГО І ВІЧНОГО ЗАВІТУ,

КОТРА ЗА ВАС І ЗА БАГАТЬОХ

БУДЕ ПРОЛИТА

НА ВІДПУЩЕННЯ ГРІХІВ.

ЧИНІТЬ ЦЕ НА МІЙ СПОМИН.

Показує людям чашу.

Далі священик мовить одну з акламацій:

С. Це велика тайна віри.

У. Проголошуємо смерть Твою, Господи Ісусе, сповідуємо Твоє воскресіння і очікуємо Твого пришестя в славі.

Або:

С. Велика тайна нашої віри.

У. Кожного разу, коли цей хліб споживаємо і п’ємо з цієї чаші, проголошуємо смерть Твою, Господи, і очікуємо Твого пришестя в славі.

Або:

С. Тайна віри.

У. Ти своїм хрестом і воскресінням відкупив нас; спаси нас, Спасителю світу.

С. Споминаючи смерть і воскресіння Твого Сина, жертвуємо Тобі, Боже, хліб життя й чашу спасіння і дякуємо за те, що Ти нас удостоїв предстати перед Тобою і Тобі служити. Смиренно благаємо Тебе, щоб Святий Дух з’єднав нас усіх, причасників Тіла і Крові Христа.

Пам’ятай, Боже, про Твою Церкву, розпорошену по всій землі. Вдосконалюй її в любові разом з нашим Папою N, з нашим єпископом N та всім духовенством.

У Месах за померлих:

Пам’ятай про Твого слугу N, якого (Твою слугиню N, яку) Ти (сьогодні) покликав до себе з цього світу. Вчини, щоб той, який був з’єднаний (та, яка була з’єднана) з Твоїм Сином подобою Його смерті, також був з’єднаний (була з’єднана) з Ним подобою Його воскресіння.

Пам’ятай також про наших померлих братів і сестер, що заснули з надією воскресіння, та про всіх, котрі в Твоїй благодаті відійшли з цього світу. Приведи їх до світла Твого обличчя. Просимо Тебе: помилуй всіх нас і дай нам участь у вічному житті з Пресвятою Богородицею Дівою Марією, з блаженним Йосифом, Її Обручником, з блаженними апостолами і всіма Святими, котрі впродовж віків були Тобі угодні, щоб ми разом з ними славили і величали Тебе через Твого Сина, Ісуса Христа.

 С. Через Христа, з Христом і в Христі Тобі, Боже Отче Всемогутній, в єдності Святого Духа всяка честь і слава на віки вічні.

У. Амінь.

 

ОБРЯДИ ПРИЧАСТЯ

Священик у кількох словах заохочує до спільної Молитви Господньої. Потім усі читають або співають:

Отче наш, що єси на небесах,

нехай святиться Ім’я Твоє,

нехай прийде Царство Твоє,

нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі.

Хліб наш насущний дай нам сьогодні

і прости нам провини наші,

як і ми прощаємо винуватцям нашим.

І не введи нас у спокусу,

але визволи нас від лукавого.

С. Визволи нас, просимо, Господи, від усякого зла і обдаруй милостиво наші дні миром, щоб із допомогою Твого милосердя ми завжди були вільні від гріха та безпечні від усякого сум’яття, очікуючи блаженну надію і пришестя нашого Спасителя Ісуса Христа.

У. Бо Твоє Царство, і сила, і слава навіки.

С. Господи Ісусе Христе, Ти сказав своїм апостолам: «Мир залишаю вам, мир Мій даю вам»: не зважай на наші гріхи, але на віру своєї Церкви, і, згідно з Твоєю волею, благоволи обдарувати її миром та єдністю. Котрий живеш і царюєш на віки вічні. 

У. Амінь.

С. Мир Господній нехай завжди буде з вами.

У. І з духом твоїм.

С. Передайте один одному знак миру.

Усі згідно з місцевим звичаєм передають один одному знак миру, єдності та любові. Потім усі промовляють або співають:

Агнче Божий, що береш гріхи світу, 

 помилуй нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, 

 помилуй нас.

Агнче Божий, що береш гріхи світу, 

 даруй нам мир.

С. Ось Агнець Божий, що бере гріхи світу. Блаженні ті, що на трапезу Агнця покликані.

У. Господи, я не достойний, щоб Ти прийшов до мене, але скажи лише слово, і одужає душа моя.

Потім священик причащає вірних, кажучи:

Тіло Христа.

Той, хто приймає св. Причастя, відповідає: Амінь.

Священик після св. Причастя мовить: Молімося.

Після закінчення молитви вірні відповідають:

Амінь.

 

ОБРЯД ЗАКІНЧЕННЯ

С. Господь з вами.

У. І з духом твоїм.

С. Нехай благословить вас Бог Всемогутній, Отець, і Син,  і Святий Дух.

У. Амінь.

У понтифікальній Месі єпископ мовить:

Є. Господь з вами.

У. І з духом твоїм.

Є. Нехай Ім’я Господнє буде благословенне.

У. Тепер і навіки.

Є. Допомога наша в Імені Господа.

У. Котрий створив небо та землю.

Є. Нехай благословить вас Бог Всемогутній,  Отець, і Син, і Святий Дух.

У. Амінь.

C. Ідіть з миром Христовим.

У. Богу подяка.

 

 

ПОДЯКА ПІСЛЯ СВЯТОЇ МЕСИ

Молитва подяки після Cвятого Причастя

Дякую Тобі, Найдорожчий Спасителю, за те, що Ти побажав прийти до мого серця й наповнити його своєю присутністю. Славлю Тебе, Христе, і дякую за те, що Ти встановив Пресвяте Таїнство Євхаристії. Вчини так, щоб я ніколи не віддалився від Тебе через гріхи, щоб я виконував усе, що Тобі подобається, і як тепер у вигляді хліба бачу Тебе, так щоб колись бачив Тебе в небі віч-на-віч. Амінь.

*

Найсолодший Ісусе, нехай Твої Пресвяті Тіло і Кров будуть насолодою моєї душі, спасінням і святістю в усяких спокусах, радістю і миром в кожній прикрості, світлом і силою в кожному слові та вчинку, а в часі смерті останнім захистом. Амінь.

 

Молитва подяки

Ісусе, істинний Боже та істинна людино, падаю навколішки перед Тобою і разом з усіма вірними на землі та Святими в небі величаю Тебе. Щиро люблю Тебе, Ісусе, за превеликий дар Твій. Ти гідний безмежної любові, Господи! Дай же мені благодать, щоб я вже ніколи Тебе нічим не образив, щоб, зміцнений Тобою у Пресвятій Євхаристії тут, на землі, удостоївся бути колись у небі з Твоєю Матір’ю та Святими у Твоїй благословенній присутності. Амінь.

 

Молитва св. Кирила Александрійського

Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай Твоє святе Тіло принесе мені життя вічне, а чесна Кров Твоя – відпущення гріхів. Нехай ця Пресвята Євхаристія дасть мені душевну радість і здоров’я. А в день Твого страшного суду, Господи Ісусе Христе, вчини так, щоб я ради причастя Святих Твоїх Тайн удостоївся стати праворуч Твоєї слави і хвалити Тебе разом із Твоїми Святими. Амінь.

 

Душе Христова

Душе Христова, освяти мене. 

Тіло Христове, спаси мене. 

Крове Христова, напій мене. 

Водо з боку Христового, омий мене. 

Страсті Христові, зміцніть мене. 

Добрий Ісусе, вислухай мене. 

В ранах Твоїх укрий мене, 

Не дозволь мені від Тебе віддалитися. 

Перед ворогом лукавим захисти мене, 

В смертну годину поклич мене, 

І дозволь прийти до Тебе, 

Щоб міг зі Святими славити Тебе

На віки вічні. Амінь.

 

Акт віри

Господи мій, Ісусе Христе! Вірую, що Ти в мені справді присутній своїм Тілом, Кров’ю, душею і божественністю. Вірую в це міцніше, ніж бачив би це на власні очі.

 

Акт прославлення

О Ісусе мій! Прославляю Тебе, присутнього в мені, і єднаюся з Пресвятою Дівою Марією, Ангелами і Святими, щоб віддати Тобі хвалу.

 

Акт подяки

Дякую Тобі, Господи мій, від усього серця за те, що Ти прийшов до моєї душі. Свята Маріє, Ангеле-Хранителю мій, усі Ангели і Святі, від мого імені складіть Богу подяку.

 

Молитва святого Томи Аквінського

Я дякую Тобі, Господи, святий Отче, Всемогутній вічний Боже, за те, що Ти мене, грішника, недостойного Твого слугу, без жодних моїх заслуг, а лише у своєму безмежному милосерді благоволив наситити дорогоцінними Тілом і Кров’ю Твого Сина, нашого Господа Ісуса Христа. Прошу Тебе, нехай святе Причастя не стане для мене вироком осудження, але спасенною запорукою Твого пробачення, зброєю моєї віри і щитом доброї волі. Нехай воно стане для мене звільненням від моїх провин, знищенням пожадливості й нечистоти, а також зміцненням любові й терпеливості, смирення і послуху, та всіх чеснот. Нехай воно стане міцним захистом від тенет видимих і невидимих ворогів, а також заспокоєнням як тілесного, так і духовного сум’яття. Нехай воно приведе мене до міцної злуки з Тобою, єдиним істинним Богом та буде щасливим завершенням мого життя. Прошу Тебе, щоб Ти мене, грішника, благоволив привести до тієї дивовижної трапези, на якій Ти разом зі своїм Сином і Святим Духом є істинним світлом, повною ситтю, повнотою щастя і досконалою вічною радістю. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Присвячення себе Богові

Прийми, Господи, всю мою свободу. Прийми пам’ять, весь розум і волю. Все, що я маю і чим володію, від Тебе походить: я віддаю це все Тобі і повністю підкоряюсь Твоїй волі. Дай мені лише любов до Тебе та свою благодать, і я буду вже багатий, і нічого більш я не прагнутиму.

 

Молитва до розп’ятого Христа

О всеблагий і найсолодший Ісусе, ось я преклоняю свої коліна перед Твоїм лицем і благаю, щоб Ти влив у моє серце живі почуття віри, надії та любові, а також щире розкаяння у моїх гріхах і сильне прагнення змінити життя. Отож із серцем, переповненим великим почуттям та болем, я в уяві споглядаю Твої п’ять ран і занурююся в них думкою, пам’ятаючи про те, всеблагий Ісусе, що ще пророк Давид вклав у Твої вуста такі слова: «Пробили руки і ноги Мої, порахували усі Мої кості» (Пс 22, 17-18).

 

Вселенська молитва, яка приписується Папі Клименту ХІ

Вірую, Господи, але дай віру міцнішу;

уповаю, але надію бажаю сильнішу;

кохаю, але любов хай буде палкіша;

каюсь, але каяття хай буде щиріше.

Поклоняюсь Тобі як Першопричині всього;

прагну Тебе як мети остаточної;

славлю як Благотворця одвічного

і прикликаю як захисника милостивого.

Своєю мудрістю веди мене,

своєю праведністю огорни мене,

своєю добротою утіш мене,

своєю міццю оберігай мене.

Жертвую Тобі, Господи, помисли, щоб линули до Тебе;

слова, щоб мовили про Тебе;

діла, щоб із волею Твоєю були згідними;

усе життя, щоб Тобі належало.

Бажаю того, чого бажаєш Ти,

бажаю, бо так бажаєш Ти;

бажаю, як бажаєш Ти,

і так довго, як бажаєш Ти.

Молю, Господи: освіти мій розум,

розпали мою волю,

очисть моє серце,

освяти мою душу.

Дай мені за гріхи скоєні жалкувати,

спокуси відкидати,

вади виправляти

і в чеснотах зростати.

Дай мені, добрий Боже,

любити Тебе і зректися себе,

турбуватися про ближнього

і нехтувати світом.

Навчи мене старшим слухняним бути,

підлеглим допомагати,

про друзів дбати,

ворогам пробачати.

Пристрасті нехай долаю зреченнями,

жадібність – щедрістю,

запальність – лагідністю,

байдужість – палкістю.

Дай мені мудрість в порадах,

непохитність у небезпеках,

терпеливість у випробуваннях,

смирення в благополуччі.

Вчини, Господи, щоб на молитві я був уважним,

у їжі поміркованим,

в обов’язках сумлінним,

у задумах рішучим.

Допоможи піклуватися про невинність внутрішню,

про скромність зовнішню,

про поведінку взірцеву,

про життя праведне.

Інстинкти природні дай опанувати,

благодать зберігати,

права дотримуватись,

спасіння удостоїтись.

Навчи мене, яким малим є земне,

яким великим – божественне,

яким коротким є дочасне,

яким тривалим – вічне.

Дай мені до смерті приготуватись,

про суд пам’ятати,

пекла уникнути

і рай осягнути.

Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

Молитва до Пресвятої Діви Марії

О Маріє, Пресвята Діво і Мати, ось я прийняв Твого возлюбленого Сина, якого Ти зачала у своїм пречистім лоні, якого Ти породила, годувала і пригортала до себе. Зі смиренням і любов’ю я віддаю Тобі Того, чия присутність наповнювала Тебе найбільшим щастям і радістю, щоб Ти взяла Його у свої обійми і любила своїм серцем. Я приношу Його Всевишній Трійці як прояв найбільшого Божого культу, а також на Твою честь і славу та за потреби мої і всього світу. 

Прошу Тебе, о добра Мати, виблагай для мене прощення гріхів, щедру благодать, щоб я ще ревніше служив Христові, і благодать остаточну, щоб я разом із Тобою міг прославляти Його повіки. Амінь.

 

Після святого Причастя

Поклоніння: О мій Ісусе! Я знайшов те, чого шукав. Ти – моя єдина утіха, моя надія, моє найвище благо, моє все. Повний смирення, я стаю на коліна перед Тобою і вшановую Тебе як свого Бога, Господа і Спасителя. Хвала, честь і подяка Тобі навіки.

Подяка: О мій Ісусе! Пізнаю безмежність доброти Твоєї і дякую Тобі від повноти серця за нескінченні благодіяння, якими Ти удостоїв мене, так наблизившись до мене і наситивши мене своїм Тілом і Кров’ю задля вічного життя. Душа моя навіки зрошена Твоїм нескінченним милосердям.

Принесення жертви: О мій Ісусе! Сповнений якнайглибшої подяки, приношу в жертву Тобі все, що маю. Тобі присвячую тіло своє, душу мою, життя моє, сили мої, думки мої, слова і справи. І нехай буду я угодний Тобі завжди і в усьому!

Прохання: О мій Ісусе! Відтепер Ти в мені, невичерпне джерело всякого блага. Відведи від мене все, що неугодне Тобі, і дай мені все, що спрямовує до Тебе. Допоможи Церкві Твоїй, щоб могла вона служити Тобі у світі. Пролий, Господи, благословення Твоє над моїми батьками та опікунами душі моєї, добродійниками і родичами, а також усіма людьми на землі, і дай душам померлих у вірі покоїтися в мирі за благословенням Твоїм. Амінь.

 

Духовне святе Причастя

У ситуаціях, коли немає змоги прийняти Ісуса в Євхаристії, але є прагнення з’єднатися з Ним, справжнє таїнство Євхаристії можна замінити духовним Причастям.

Ісусе, Ти присутній у моїй душі. Прошу, не дозволь, щоб гріх віддалив мене від Тебе. Ісусе, моє найбільше добро, моя найсолодша любове, торкнися мого серця і розпали його, щоб воно завжди палало любов’ю до Тебе. Амінь.

Або:

Мій Ісусе! Вірю, що Ти присутній у Пресвятому Таїнстві! Люблю Тебе над усе і моя душа тужить за Тобою. Не можу зараз Тебе прийняти в Євхаристії, тому хоча б духовним чином прийди до мого серця! Запрошую Тебе, відчиняю навстіж двері мого серця, згадуючи Твої слова: «Ось стою під дверима і стукаю. Якщо хто почує Мій голос і відчинить двері, Я ввійду до нього і буду вечеряти з ним і він зі Мною» (Одкр 3, 20). Обіймаю Тебе, неначе б Ти вже був у мені і весь єднаюся з Тобою. Ісусе, моє найвище Добро й моя солодка Любове! Торкнись мого серця і запали його, щоб воно завжди палало любов’ю до Тебе. Амінь.

 

Духовне Причастя 

О Ісусе, наш Спасителю, наша любове, наше прагнення, Бог від Бога, будь зі мною! До Тебе звертаюсь я з глибини серця. Благаю Тебе увійти до душі моєї! Відвідай її і приготуй за благоволінням своїм! Очисти її від усіх плям і вад, бо пречистому мешканцю личить бездоганна оселя. Освяти мене як храм Твій, що Тобою споруджений. Очисти цей храм від усякого гріха. Наповни його Твоєю благодаттю і утримай її в ньому, щоб я завжди і всюди був храмом, гідним Твого перебування. Увійди, Пастирю предобрий, в душу мою! Дай мені скуштувати солодкість трапези Твоєї! Амінь.

 (св. Августин)

 

Сім відвідин Пресвятої Євхаристії

(Молитви на кожен день тижня)

ПОНЕДІЛОК

Привітання:

Вітаю Тебе, мій Ісусе, у Пресвятій Євхаристії. Я прийшов Тебе відвідати. Молюсь Тобі, величаю з міцною й живою вірою тут і всюди, де Ти перебуваєш у Пресвятому Таїнстві. Тебе бажає й до Тебе прагне моя душа; йду, поспішаю до Тебе, щоб бути при Тобі, побути з Тобою в святій любові. Господи Ісусе, Ти, який сказав: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені, – і я дам вам відпочинок!» (Мт 11, 28), – прийми мої відвідини. З найглибшою пошаною я стою перед Тобою на колінах: поглянь на мене ласкаво, віддали від мене все, що Тобі не подобається, а потім говори до мого серця, щоб воно раділо. Запали його вогнем Твоєї Божої любові, щоб воно удостоїлося прийняти Тебе й назавжди з’єднатися з Тобою.

Ісус – мій Бог

«Господь мій і Бог мій», – сказав апостол Тома, коли зустрів Тебе, Ісусе, після Твого воскресіння. Ти – істинний Бог; Ти, як Церква молиться у Символі віри, – народжений від Отця перед усіма віками, Бог від Бога. Ти, Ісусе, зійшов із небес, прийняв людське тіло, об’єднавши людську природу з Божою в одній особі. Тридцять років Ти жив між нами. І коли злоба людей хотіла Тебе усунути із землі живих, Ти в своїй мудрості й любові встановив цю святу Тайну, щоб залишитися в Ній між людьми аж до кінця світу. Увечері перед Страстями Ти взяв хліб у свої святі й пречисті руки і сказав: «Прийміть і їжте, це є Моє тіло». Так само Ти взяв чашу й сказав: «Пийте з неї всі, це є Моя кров, що за вас і за багатьох проливається на відпущення гріхів. Чиніть це на Мій спомин». Скільки разів священик під час святої Літургії промовляє над хлібом і вином ці слова, стільки разів Ти сам приходиш до нас під виглядом хліба й вина, з тілом і душею, з природою Бога й людини. Мій Господи й Боже! Я прославляю Тебе у цій святій Тайні; Ти, що створив небо й землю, Ти – тут! Ти, що народився у Вифлеємській стайні; Ти, якому ангели співали: «Слава на висотах Богу». Ти – тут! Ти, що пролив на хресті свою кров і віддав своє життя за нас. Ти – тут! Ти, що славно воскрес із гробу й вознісся на небеса. Ти – тут! Ти, що перебуваєш в одвічній славі праворуч Отця, Ти тут присутній! Господь мій і Бог мій! Навколішках молю Тебе найпокірніше в цій святій Тайні як свого Творця. Я молю Тебе як найвищого Законодавця, я славлю Тебе як свого Спаса, я молю Тебе як Переможця смерті й пекла. Прийми, найсолодший Ісусе, цю мою молитву. Прийди, Спасителю, у моє серце; зігрій, оживи й зміцни його, щоб я ніколи не відійшов від Тебе. Амінь. Слава й подяка без кінця Пресвятій Євхаристії! Нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Закінчення:

Дякую Тобі, Ісусе, за те, що Ти дарував мені благодать відвідати Тебе. Я вже йду. Нехай пам’ять про Твою святу присутність ніколи не зникає з мого серця, щоб я міг сказати: «Прощаюсь, але моє серце залишається при Тобі. Поглянь на всі мої вчинки, справи й страждання, бережи мене, зміцнюй і не дай відійти від Тебе».

Маріє, Мати мого Ісуса, молю Тебе: будь мені покровом!

Мій Ангеле-Хранителю, охороняй мене! Амінь.

 

ВІВТОРОК

Привітання:

Із благоговінням і трепетом я ступаю на святе місце, де Ти, Христе, перебуваєш у дарохранительниці під виглядом хліба. Поглянь ласкавим оком на мене, свого негідного слугу, і пошли промінь благодаті моєму серцю.

Ісус – Божий Агнець

«Ось Агнець Божий», – казав колись Йоан Хреститель своїм учням, показуючи на Тебе, Ісусе Христе (Йн 1,36). І справді, Ти в Пресвятій Євхаристії – істинний Агнець Божий. Ти щодня жертвуєш себе на вівтарі, а я кажу разом з Отцями Нікейського собору: «Нам, осяяним святою вірою, треба вірити, що на цьому святому престолі лежить Агнець Божий, який бере на себе гріхи світу й жертвує себе духовним чином». Ти – Агнець, заколений за наші гріхи; Твоя кров воістину спасає нас від гріха, вічної смерті й сатани; Твоя кров, Ісусе, не накликає помсту, а дарує нам милосердя. Ти – Агнець непорочний, який не відкрив уст, коли Його вели на смерть, не нарікав серед усіх переслідувань. Цим жертовним ягням є Ти, Ісусе Христе, коли перебуваєш із нами у Пресвятому Таїнстві; Ти й досі мовчки зносиш усі зневаги, якими ображають Тебе нечестиві грішники. Чи не було між ними й мене? Не припиняй із цієї дарохранительниці просити для мене прощення й милосердя! Покажи Твоєму Отцю рани, які Ти прийняв за нас: вони вимолять мені помилування. Всім серцем я каюсь у своїй чорній невдячності! Ісусе, я каюсь у всьому, чим Тебе будь-коли образив і засмутив. Солодкий Агнче, Ісусе, я жертвую Тобі всього себе й хочу бути лише Твоєю власністю. Милостиво прийми мене й дозволь прийняти Тебе у святому Причасті, щоб на небі я удостоївся належати до тих, які «свій одяг змочили в крові Агнця», а «імена їх записані в Книзі Життя Агнця», і співати з ними похвальну пісню: «Слава нашому Богові, що сидить на престолі, та Агнцеві». Прийди до мене духовним чином, зміцни мене силою Твого святого Тіла й оживи духовним напоєм Твоєї святої Крові, щоб я став терпеливим, лагідним, смиренним ягням і залишився з Тобою у святій любові навіки. Амінь. Мій Ісусе, прошу милосердя! 

Закінчення:

О, як зраділо моє серце, що Ти дарував мені благодать розмовляти з Тобою. Господи Ісусе, я хочу жити для Тебе, для Тебе вмирати, бути Твоїм у житті й по смерті. Амінь.

 

СЕРЕДА

Привітання:

Вклоняюсь Тобі, Пресвятий Господи Ісусе Христе, присутній тут і в усіх Твоїх храмах на землі. Благословляю Тебе, що через свій Хрест і Страждання Ти відкупив світ. Молю Тебе й славлю Твоє Пресвяте Серце, дякую за всі Твої благодіяння щодо мене.

Маріє, випроси для мене благодать істинної побожності й святої любові, щоби, вшановуючи Ісуса, Твого Сина, у Пресвятій Євхаристії, я доповнив прославлення, якого я сам та інші люди не вчинили.

Ангеле Божий, мій Хранителю, я приєдную своє поклоніння до твого. Амінь.

Ісус – Добрий Пастир

«Я – Добрий Пастир. Добрий Пастир життя своє за овець покладе», – так колись казав Ти, Божественний Спасителю. І справді, Ти – Добрий Пастир, Ти віддав своє житгя за овець. «Немає більшої любові, ніж та, коли хтось життя своє віддає за друзів». І Ти це зробив, бо віддав життя навіть і за ворогів своїх. Ти зійшов з небес, залишивши там дев’яносто дев’ять святих овець – ангелів, а прийшов на землю, щоб спасти одну заблукалу вівцю – людський рід. Ти пролив свою Кров за нас, щоб вирвати нас із зубів пекельного вовка; Ти привів нас до свого стада – до святої Церкви; Ти дав нам священиків за духовних наставників, ангелів – за наших невидимих Хранителів; Ти напуваєш нас із джерела благодатей Святих Тайн; Ти дав нам своє власне Тіло та свою Кров як їжу й напій. О, як же нам не бути вдячними за такі благодіяння! Однак як часто я був невдячний, як часто нехтував Твоєю благодаттю! Ти ж, коли я, нерозумний, віддалявся від Тебе, Ти йшов за мною і просив, щоб я повернувся: «Покайся, чому ти добровільно хочеш вмирати навіки?» Ти взяв мене на свої плечі й милостиво приніс назад до стада. Твої руки обіймали мене, я ж наважився спочивати при Твоїм Божім Серці, я, що так глибоко поранив це любляче Серце. Розкаявшись, я наближаюся до Тебе, Доброго Пастиря в Пресвятій Євхаристії. Очисти моє серце від усього, що Тобі не подобається, і духовним чином увійди до нього. Обіймаю Тебе й навіки бажаю з Тобою з’єднатися. Не дай мені будь-коли відійти від Тебе. Амінь.

Закінчення:

Зі словами праведника Симеона: «Нині, Владико, можеш відпустити слугу Твого за Твоїм словом у мирі», – я прошу Тебе, Ісусе: у Пресвятій Євхаристії даруй Твоїй святій Католицькій Церкві мир; віддаляй від неї всі помилки та єресі; звеличуй її, свою Наречену, яку Ти набув власною кров’ю. Зміцнюй праведних, звільни душі з чистилища й приведи всіх людей до Царства Твого Пресвятого Серця. Амінь.

 

ЧЕТВЕР

Привітання:

Ісусе Христе, Боже мій і Спасителю, присутній тут у Пресвятій Євхаристії! Ти сам кличеш нас: «Прийдіть до Мене всі». Я прийшов відвідати Тебе, побути з Тобою і з’єднатися у святій любові. Приношу Тобі дари Твоєї доброти: мій розум, мою пам’ять, волю, усі сили моєї душі та мого тіла.

Наймиліша Мати, Діво Маріє, нехай мої відвідини й мої дари будуть приємні Твоєму Синові. Амінь.

Ісус – наш Лікар

«Лікаря потребують не здорові, а недужі», – так сказав Ти, Ісусе. І вже багато-багато недужих отримали Твою допомогу. На багатьох Ти клав свої руки, й усі вони видужували. Ти зціляв паралітиків, сліпим давав зір, глухим – слух, німим – дар мови. Але Ти радше прийшов до нас, аби зцілювати не тіла, а душі, щоби зцілити їх від гріха. Саме про Тебе сказано ці слова: «Він приймає грішників і зціляє їх». Однак Ти, Божественний Спасителю, не є лікарем лише тих, хто жив колись, Ти є й нашим небесним лікарем, адже Ти сказав: «Я з вами по всі дні до кінця віку». Ти – Той самий милосердний лікар, що ходив колись містами й селами Палестини; Ти є тут, у Пресвятій Євхаристії. Ти й тепер кажеш нам: «Лікаря потребують не здорові, а недужі. Прийдіть до Мене всі». Божественний Спасителю, ось і я прийшов відкрити перед Тобою всі слабкості своєї душі. Зміцни мене й зігрій своєю благодаттю. Дай світло моїм очам і слух уважний моїм вухам; дозволь мені вести з Тобою святу розмову. Подай мені руку допомоги, зміцни моє слабке тіло, подай краплину своєї солодкості й поведи мене за собою.

Закінчення:

Перш ніж піти, я, Ісусе Христе, віддаюся Твоєму Серцю, п’ятьом ранам Твого божественного тіла й палко молюся:

Душе Христова, освяти мене. Тіло Христове, спаси мене. Крове Христова, напій ої мене. Водо з боку Христового, омий мене. Страсті Христові, зміцніть мене. О добрий Ісусе, вислухай мене. В ранах Твоїх укрий мене і не дозволь віддалитися від Тебе. 

Від ворога лукавого захисти мене, в смертну годину поклич мене і дозволь прийти до Тебе, щоб міг зі Святими славити Тебе на віки вічні. Амінь. 

Прошу Тебе, Непорочна Діво Маріє: заступись за мене перед Сином, благаючи про спасіння моєї душі, а також про звільнення бідних душ із чистилища, про всі потреби святої Католицької Церкви, про покаяння грішників та про спасіння всього світу. Амінь.

Ангеле Божий, Хранителю мій, якому доручила мене батьківська любов Всевишнього, охороняй і веди мене. Амінь.

 

П’ЯТНИЦЯ

Привітання:

Всеблагий Господи Ісусе Христе! Я прийшов до Тебе, щоб смиренно просити: нехай сила Твоєї полум’яної любові віддалить моє серце від усього земного, щоб я був готовий померти заради Тебе, насамперед для мого гріха й егоїзму, як Ти заради мене зволив померти на дереві хреста. Амінь.

Маріє, моя наймиліша Мати! Веди мене нині до Твого Сина. Нехай Він погляне на мене ласкаво і прийме мої відвідини. Амінь.

Ісус – наша їжа

Усі надіються на Тебе, Ісусе, і Ти годуєш їх у свій час; Ти відкриваєш свою руку й наповнюєш благословенням всяке створіння. Ти оживляєш рослини небесною росою і вологою землі. Ти наказуєш рости зеленим травам і годуєш звірів. Яку різноманітну їжу Ти, Боже, дав своєму творінню! О, яка велика Твоя щедрість! Але ще більше я захоплююсь Тобою, коли подумаю, якою їжею Ти годуєш людську душу, щоб зміцнити її духовне життя. «Не хлібом єдиним житиме людина, а кожним словом, що виходить з уст Божих», – так навчаєш Ти. У гарячій молитві Ти зміцнюєш і годуєш зголоднілу душу. Але найпрекрасніше те, що Ти сам хочеш бути нашою їжею, кажучи: «Я – хліб життя, що зійшов з неба; коли хтось цей хліб їстиме, житиме повіки. А хліб, що його Я дам, це – тіло Моє за життя світу, бо тіло Моє – істинна їжа, а кров Моя – істинний напій». Господи, я вірю Твоїм словам. Чого не збагне жоден людський розум, те постановила Твоя мудрість; чого б ніяке людське серце не наважилось побажати, те подарувала Твоя любов; чого жодна могутність не вважає за можливе, те здійснила Твоя сила. Ти перетворив хліб і вино у своє Тіло й свою Кров, щоб годувати ними душі. Господи, дякую Тобі за цей дар! Яка величезна сила в цій їжі! Ти кажеш: «Хто споживає цей хліб, житиме вічно». Разом зі святою Церквою я кажу: «Ти зіслав нам хліб небесний, який може дати всяку насолоду». Ця небесна їжа єднає нас з Тобою. Споживаючи ці небесні дари, ми перетворюємось у Тебе, о Ісусе! І все ж, причащаючись Твоїх Святих Дарів, я часто буваю неуважним, ледачим, холодним, байдужим. Прошу Тебе, Спасителю: прожени з мого серця все, що Тобі не подобається. Ти сказав: «Прийдіть до Мене всі, і Я дам вам відпочинок». Поглянь: ось я з покорою приступаю до Тебе. Як олень прагне до водних джерел, так душа моя прагне до Тебе, Боже. Амінь.

Закінчення:

Ісусе, я вже йду, але залишаюсь тут духом. Нехай моя душа шукає лише Тебе, Тебе прагне, славить тільки Тебе. Амінь.

 

СУБОТА

Привітання:

Вітаю Тебе, Ісусе в Пресвятій Євхаристії! Я прийшов до Тебе виявити мою пошану, мою любов до Тебе та вдячність. Тебе славлю, мого Господа й Бога, Тебе люблю, моє найвище Благо. Дякую Тобі за те, що Ти перебуваєш тут у Пресвятій Євхаристії та дозволяєш мені відвідувати Тебе. Поглянь на мене: нехай сподобаються Тобі ці мої відвідини.

Маріє, веди мене до Твого Сина, доручи мене Йому. Амінь.

Ісус – моя Любов

«Бог є любов», – каже апостол Йоан. Ти одвічно хотів створити мене й зробити учасником Твоєї слави і блаженства. Коли ж через гріх наших предків увесь людський рід потрапив у велику нужду, Ти сам, Божий Сину, прийшов, «щоб усякий віруючий в Тебе не загинув, а мав життя вічне». Ти став людиною, витерпів заради нас багато страждань і вмер на хресті. Та цього замало було Твоїй любові: Ти залишив нам спомин своєї любові, щоби постійно бути між людьми, щоб хресну жертву приносити безкровно разом із нами. Увечері перед своїми Страстями Ти дав Твоїм учням своє Тіло й свою Кров як їжу й напій, під виглядом хліба й вина, сказавши їм: «Чиніть це на Мій спомин». Цим Ти дав владу священикам перетворювати хліб і вино міццю Святого Духа у Твої Тіло й Кров. О, яка велика Твоя любов до нас! Але як часто я ображав Тебе, о безмежна Любове! Я дуже каюсь у цьому! Тобі віддаю своє серце, нехай воно б’ється лише для Тебе. Боже мій, прийди, очисти моє серце, запали його полум’ям своєї любові, прийди й оселися в мені. Знаю, я недостойний, щоб Ти прийшов до мене, але надіюся на Твою безмежну любов та милосердя. Я благаю Тебе: увійди до мого серця духовним чином. Я обіймаю Тебе, зачиняю у своєму серці, єднаюся з Тобою, щоб разом з апостолом Павлом сказати: «Живу вже не я, а живе в мені Христос». У Твоїй любові я хочу жити, у Твоїй любові хочу померти. Амінь.

Закінчення:

Дякую Тобі, Христе Господи, за благодать відвідин. Я дуже ціную ці хвилини перебування з Тобою. Дякую, що Ти ласкаво вислухав мене. Залишайся в моїх думках, у моєму серці, в моїй душі, охороняй мене.

О Мати мого Господа! Веди мене, щоб я не зійшов з істинного шляху. Допоможи мені дійти до Ісуса, Пастиря й Друга душі моєї. Святий Ангеле-Хранителю, не залишай мене.

 

НЕДІЛЯ

Привітання:

Ісусе Христе, я прийшов відвідати Тебе, відкрити перед Тобою своє серце. Поглянь на мене ласкаво, звернись до мого серця, зміцни мою слабку душу своєю небесною благодаттю. О Маріє! Вблагай свого Сина, щоб Він мене ласкаво прийняв і вислухав. Амінь.

Ісус – Улюбленець моєї душі

Вітаю Тебе, Володарю моєї душі, Улюбленцю мого серця. Ти, Ісусе, – моя радість і моя втіха. З нетерпінням я чекав на цю хвилину, щоб відкрити перед Тобою своє серце й довести Тобі свою любов. Ти, Ісусе, – любов мого серця; я не маю спокою, коли не маю в серці Тебе. Все гірке солодшає, все тяжке легшає, коли згадую Тебе. Один лише у мене біль: я не можу постійно перебувати з Тобою.

Ісус: Де ти, там і Я біля тебе; в Мені ти живеш і перебуваєш, ти очима душі бачиш Мене як Бога і як людину в Пресвятій Євхаристії. Я чую твої слова, бачу твої вчинки, заглядаю до твого серця; Я знаю, що ти думаєш, чого бажаєш, за чим зітхаєш. Хоч би як далеко від Мене ти був, можеш з’єднатися зі Мною, причастившись Святих Тайн. Я ношу тебе у своєму серці, живу у твоєму серці; ти – Мій, а Я – твій. 

Душа: Ісусе, я бачу Тебе в усьому, бо Ти – Сила, що оживляє творіння. В першому промені сонця я бачу відблиск Твого сяйва, у вечірніх сутінках бачу відблиск Твоєї любові. Небеса розповідають про славу Твою, зорі оспівують Твою велич. У шумі вітру я чую Твою лагідну мову, в бурі й громі – силу Твого голосу. Небесні хмари – це Твої посли, вони вітають нас від Твого Імені. Квіти духмяніють ароматами Твоїх пахощів, а пташиний хор співає Тобі хвалу. Вся природа говорить мені про Тебе й наповнює моє серце захопленням, вдячністю й любов’ю. А особливо дивовижне й прекрасне те, що, як колись на землі, так і тут, Ти присутній у Пресвятій Євхаристії. О, яка величезна радість наповнює моє серце, бо мені, як Магдалині, можна сидіти біля Твоїх ніг, як святому Йоану, можна спочивати на Твоїх грудях; бо я можу брати участь у Твоїй Тайній Вечері, під час якої я чую Твої слова: «Прийміть, їжте, це є Тіло Моє». Запали моє серце своєю Божою любов’ю; спали все, що Тобі в ньому не подобається. Оселися в моєму серці, з’єднай мене з собою, щоб я міг сказати: «Я знайшов Того, кого полюбила душа моя». Слава, пошана та любов Ісусовому Серцю в Пресвятому Таїнстві! Амінь.

Закінчення:

О Ісусе! Я люблю Тебе всім серцем. Я каюсь у тому, що часто ображав Твою безмежну любов. Я не хочу більше зневажати Тебе. Віддаю Тобі своє тіло й свою душу. Все, що я роблю, нехай прославляє Тебе. Віддаю Тобі всіх моїх рідних, друзів і ворогів, усіх тих, хто просив мене помолитися за них, а особливо душі в чистилищі. Пресвята Діво Маріє, Мати моя! Віддай мене Твоєму Синові, піклуйся про мене, молися за мене й за всіх, кого я віддав Пресвятому Серцю Ісуса. Амінь.

 

Молитва до Євхаристійного Серця Ісуса, розбитого гріхами світу

(Для читання перед Ісусом Христом у Пресвятих Дарах)

Євхаристійне Серце Ісуса! Вірю в Тебе! 

Євхаристійне Серце Ісуса!

Помнож у мені віру й любов!

Євхаристійне Серце Ісуса, що палаєш любов’ю! Розпали серця наші любов’ю.

Євхаристійне Серце Ісуса,

Джерело істинної свободи! 

Дай нам справжню вільність від гріха.

Євхаристійне Серце Ісуса,

Сотворителю світу!

Не випускай нас із-під своєї опіки.

Євхаристійне Серце Ісуса,

Божий лікарю, який прийняв смерть на хресті!

Вилікуй наші гріховні рани.

Євхаристійне Серце Ісуса,

Джерело вічного світла!

Дозволь нам споглядати Тебе у вічності. 

Євхаристійне Серце Ісуса!

Вчини, щоб через пам’ять про Твою гірку муку даний був мені сердечний жаль і відпущення гріхів.

Євхаристійне Серце Ісуса!

Вияви нам милосердя в годину смерті. 

Амінь.

 

Молитва перед Ісусом у Пресвятому Таїнстві Євхаристії

(Розмова Господа Ісуса з людиною, яка відвідує Його)

 Ісус: Почуй! Не потрібно багато знати, щоби принести Мені радість. Вистачить того, щоб ти Мене дуже любив і щиро довіряв моїй любові. Два серця, переповнені любов’ю, завжди розуміють одне одного. Тож говори до Мене як до свого друга: щиро, ніжно й без сумнівів. Розкрий переді Мною своє серце: Я почую і зрозумію, коли говоритимеш серцем. Я знаю його голос і дуже чекаю, коли ти до Мене прийдеш і відкриєш серце переді Мною. Я відповім тобі словами благодаті та втіхи, тільки відкрий на Мій голос своє вухо. А якщо не розумієш сьогодні Моїх слів, зрозумієш пізніше, під час випробувань чи спокус. Що ж скажеш, що скажеш Мені?! 

Віруючий: Нехай прославиться і возвеличиться Ісус Христос у Пресвятому Таїнстві!

*

Ісус: Може, хочеш довірити Моєму Серцю когось із близьких. Зроби це сміливо. Я радію, коли твоє серце думає про інших і заради них жертвує собою. А для себе? Чи не потребуєш чогось? Не сумнівайся, проси багато: про блага тіла й душі, про здоров’я, дар молитви, стійкості, хоробрості. А чи не хочеш висловити переді Мною те, що накипіло в тебе на душі? Скажи відверто, яка твоя головна вада. Наскільки ти гордий, неслухняний, поневолений земними благами? Скажи, чи не маєш у серці прагнень і намірів, які чинять тебе рабом? Скажи Мені про них сміливо. Вияви переді Мною сердечні рани, які ти маєш, свої клопоти й турботи. Розкажи Мені про них. Я допоможу тобі, втішу тебе. А може, маєш у серці радощі, якими хочеш зі Мною поділитися? Чи не маєш чогось для Мене? Скажи, що любиш Мене, що прагнеш бути на небі зі Мною, що даруєш Мені своє серце. Завтра знову повертайся сюди й подаруй Мені своє чисте серце, яке буде ще більш люблячим. А Я підготую для тебе нові благодаті.

Віруючий: О Боже, присутній тут у Пресвятому Таїнстві Любові, величаю Тебе!

 

Возвеличення Бога

Благословенний Бог!

Благословенне Ім’я Його святе!

Благословенний Ісус Христос, істинний Бог та істинна людина.

Благословенне Ім’я Ісусове.

Благословенне Серце Його Пресвяте.

Благословенна Кров Його найдорогоцінніша.

Благословенний Ісус у Пресвятому Таїнстві вівтаря.

Благословенний Дух Святий, Утішитель.

Благословенна велична Мати Христова, Марія найсвятіша.

Благословенне Її святе і непорочне Зачаття.

Благословенне Її преславне Взяття до неба.

Благословенне ім’я Марії, Діви і Матері.

Благословенний святий Йосиф, її пречистий Обручник.

Благословенний Бог у своїх Ангелах і у своїх Святих. 

Пресвяте Серце Ісуса, помилуй нас! (тричі)

 

«Tе Deum»(подячний гімн св. Амвросія)

Тебе, Бога, хвалимо,

Ісповідуємо Тебе, Господа.

Тебе, Отця Предвічного, вся земля величає.

Тобі всі Ангели, Тобі Небеса і всі сили, 

Тобі Херувими і Серафими

Неустанним голосом взивають:

Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот! 

Земля і небеса повні величі слави Твоєї.

Тебе апостольський лик преславний,

Тебе хвалебне число Пророків,

Тебе хвалить пресвітле мученицьке воїнство,

Тебе по всьому світу ісповідує свята Церква:

Отця незбагненної величі 

І хвалебного Твого Єдиного й істинного Сина,

І Святого Утішителя Духа.

Ти – Цар слави, Христе!

Ти – Отця Син одвічний!

Ти задля спасіння,

Приймаючи людську природу,

Не погордив лоном Діви.

Ти, подолавши жало смерті,

Відкрив віруючим Небесне Царство.

Ти сидиш праворуч Отця, в Отчій славі,

І віримо, що невдовзі Ти прийдеш суддею. 

Отже, просимо Тебе: допоможи своїм слугам; 

Їх бо безцінною кров’ю відкупив Ти.

І сподоби зі Святими Твоїми 

Царювати в Твоїй вічній славі.

Бережи народ свій, Господи,

І благослови своїм дітям.

Керуй ними і возвеличуй їх навіки.

Ми повсякчас Тебе благословляємо

І прославляємо Ім’я Твоє навіки, безустанно.

Благоволи, о Господи,

Від гріха сьогодні встерегти нас.

Помилуй нас, Господи! Господи, помилуй!

Нехай зійде на нас, Господи, Твоє милосердя,

Бо ми уповаємо на Тебе.

В Тобі, о Господи, моя надія,

Хай не осоромлюсь повіки.

 

З’єднання з Ісусом у Євхаристії

Ісусе, жертовний Агнче, єднаюся з Тобою, жертвую себе разом із Тобою. Я хотів би забути себе, щоб думати тільки про Тебе; я хотів би бути забутим і погордженим з любові до Тебе. Тільки Тобою я хочу бути зрозумілим і любимим. Хочу мовчати і чути лише Тебе одного. Хочу відмовитися від себе і повністю зануритися в Тобі. Ти один повинен жити в мені. Тобі передаю дух мій, щоб Ти освятив його; серце моє, щоб Ти володів ним; волю, щоб Ти зміцнив її; моє нелегке становище, щоб Ти полегшив його; душу і тіло мої, щоб Ти наситив їх.

Серце Ісуса мого в Пресвятому Таїнстві, Кров Твоя – це життя моєї душі. Не хочу я більше жити сам. Ти один повинен жити в мені. Амінь. 

(Лев XIII)

 

Молитва апостолів Євхаристії

Маріє, сповнена благодаті

Храме Святого Духа, слугине Господня, 

Матір Божого Слова, Яке в Тобі стало Тілом

І оселилося серед нас,

Мати Хліба Життя, пожертвуваного за життя світу,

Матір Євхаристії, навчи нас дбати

Про поживу, що триває вічно,

Щоб ми, завдяки вірі у в присутність 

Ісуса в Євхаристії,

Виконували справи, передбачені Богом.

Матір Євхаристії, яка стоїш під Хрестом,

Допомагай нам брати участь 

У Євхаристійній Жертві Твого Сина

І благати щодня:

«Господи, давай нам завжди Цей хліб».

Матір, яка зберігала справи Сина

в Непорочному Серці,

Вчи нас роздумувати і адорувати.

Матір Євхаристії, Матір Милосердя,

Навчи нас служити Божому Сину

В усіх Його «найменших братах».

Амінь.

  • RSS Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
bottom of page