В цей день вітаємо усіх Єпископів, Священиків та Дияконів з Днем установлення Святої Тайни Священства. Нехай Святий Дух, помазанням якого Ви прийняли цю Святу Тайну, чим раз більше уподібнює Вас до Ісуса Христа, та допомагає продовжувати у Церкві його Місію!
Звершення Таїнств Євхаристії і Священства відбулось в Єрусалимі у Страсний Четвер.
Там в Єрусалимі, в цьому вибраному і єдиному домі, більше 2-х тисяч років тому мало місце це найважливіше згромадження в історії світу.
Як не має Євхаристії без Священства, так само не має Священства без Євхаристії. Не дасться цих двох таїнств розділити, не можна глибоко їх розуміти, як тільки разом вспівзалежних, встановлених для спасенного добра Божого Народу: Бог-Отець у Своєму чоловіколюбстві «так полюбив світ, що Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а жив життям вічним. Бо не послав Бог у світ Сина світ засудити, лише Ним – світ спасти» (Йо. 3, 16-17).
Син Божий, Ісус Христос, називає Себе добрим пастирем: «Я – добрий пастир. Добрий пастир життя своє за овець покладе» (Йо. 10, 11). Христос здійснює в Собі Божу обітницю про «єдиного Пастиря» для народу Божого: «Я поставлю над ними єдиного пастиря, що пастиме їх, слугу мого Давида. Він буде їх пасти, він буде пастирем над ними» (Єз. 34, 23). Христос передає своє пастирство вибраним і покликаним апостолам, а також їхнім наступникам, щоб через них і далі перебувати в Церкві та провадити її.
Слуга Божий, незабаром блаженний Папа Йоан Павло ІІ, в одному з важливих документів Церкви пише такі слова: „Євхаристія є головною і центральною рацією існування таїнства Священства. Тому священик в особливий і винятковий спосіб є пов’язаний з Євхаристією. Є „з неї” і „для неї”. Він є також особливо відповідальний за неї. Вірні очікують від священика виняткових доказів пошани і любові до Євхаристії, щоб через неї могли підкріплювати і оживлювати самих себе”. (Под. O tajemnicy i kulcie Eucharystii, 2).